Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018

Πρώτη νίκη με τεσσάρα οι Αμπελόκηποι!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας η ομάδα των Αμπελοκήπων υποδέχτηκε τον Αετό Πρωτόπαππας και πήρε τη νίκη με σκορ 4-1!

Πρώτη νίκη για τους γηπεδούχους τη φετινή σεζόν και μάλιστα με ευρύ σκορ. Ο Αετός δεν κατάφερε να συνεχίσει το επιτυχημένο σερί των δυο πρώτων αγωνιστικών.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν, όταν ο Πράσσος μετά από κόρνερ κατέβασε ωραία τη μπάλα με το στήθος και με συρτό σουτ έκανε το 0-1. Η συνέχεια άνηκε στον Λιπιώτη, που με κεφαλιά, μετά από σέντρα, αρχικά ισοφάρισε σε 1-1 και εν συνεχεία με σουτ εντός περιοχής έκανε το 2-1. Στο 30΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας στον Γκούντα, για σκληρό μαρκάρισμα σε αντίπαλο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν κι έχασαν καλές ευκαιρίες με τους επιθετικούς τους. Στο 65΄ ο Τούσης είχε δοκάρι σε φάση αντεπίθεσης για τους Αμπελόκηπους. Στο 80΄ οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι, το εκτελεί ο Λιπιώτης και κάνει το 3-1. Στις καθυστερήσεις, σε φάση αντεπιθέσεις, ο Μπούμπας πάσαρε από δεξιά στον Λιπιώτη κι αυτός 4-1.