Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2018

Δεύτερο "τρίποντο" για την Αετορράχη, 0-2 μεσ’ τους Λογγάδες!!!

Στο γήπεδο Λογγάδων ο τοπικός Τιτάνας φιλοξένησε τον Αετό Αετορράχης και ηττήθηκε με σκορ 0-2!

Οι γηπεδούχοι δεν έχουν καταφέρει να πάρουν ακόμη βαθμό στο πρωτάθλημα και βρίσκονται σε πολύ δύσκολη θέση. Ο Τιτάνας είχε μόνο 12 παίκτες στην αποστολή και λόγω τραυματισμού δυο ποδοσφαιριστών του συνέχισε με 10 στο δεύτερο ημίχρονο. Η Αετορράχη πήρε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, κι αυτή εκτός έδρας, ξεκολλώντας από τις τελευταίες θέσεις τις βαθμολογίας.

Στο 1ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν πέναλτι, το εκτελεί ο Πάνου, αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ. Στο 30΄ σουτ-βολίδα του Γερογιάννη Μ., στη γωνία της αντίπαλης εστίας για το 0-1.

Στο 60΄ καλό σουτ του Πιπεριά από κοντά, άουτ η μπάλα. Στο 75΄ σουτ του Καλέσιου, αποκρούει ο γκολκίπερ των Λογγάδων. Στο 80΄ο Μήτσης κέρδισε τις κόντρες και πλάσαρε για το τελικό 0-2.