Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

Σημαντικό "διπλό" για τον Πανζαγορισιακό, 1-3 το Α.Π.Ο.Ε.Λ.!!!

Το γήπεδο Λιμνοπούλας το Α.Π.Ο.Ε.Λ. φιλοξένησε τον Πανζαγορισιακό και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3!

Σημαντική νίκη για τους «πράσινους» που έφτασαν τους 20 βαθμούς και απομακρύνθηκαν αρκετά από την επικίνδυνη ζώνη. Αντιθέτως το Α.Π.Ο.Ε.Λ. παραμένει καθηλωμένο στο πάτο της βαθμολογίας με μόλις 7 πόντους.

Στο 12΄ φάουλ του Κώστα Μ., κεφαλιά του έτερου Κώστα Μ. για το 0-1. Στο 17΄ χαμένο τετ-α-τετ του Κούτλα για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη δοκάρι για το Α.Π.Ο.Ε.Λ. σε πλασέ του Τσάγκα, που έκλεψε τη μπάλα από αντίπαλο. Στο 68΄ κόρνερ του Τσουμάνη Π., κεφαλιά του Κώστα Μ. για το 0-2. Στο 73΄ τετ-α-τετ του Τσουμάνη Π., αποκρούει ο Γκούβας, στην επαναφορά ο Τσουμάνης Β. κάνει το 0-3. Τελικό 1-3 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσουμάγκα στο 90΄.