Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

Πέρασε από το Ζάλογγο ο Π.Α.Ο. Κόνιτσας, 1-2 τη Ρίζα!!!

Στο γήπεδο Κάτω Ζαλόγγου η Ρίζα φιλοξένησε τον Π.Α.Ο. Κόνιτσας και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2!

Το ματς μεταξύ δυο μακρινών περιοχών είχε νικητή, τους ακρίτες της Κόνιτσας. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 8΄όταν ο Λάκκας έβγαλε βαθιά μπαλιά με αποδέκτη τον Κυρτζόγλου Στ., αυτός σε μαρκάρισμα από τον γκολκίπερ Μυλωνά κερδίζει το πέναλτι. Το εκτελεί ο ίδιος ια το 0-1. Δυο λεπτά μετά απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπόνιου για το 1-1. Στο 35΄ κεφαλιά του Καραλή, σώζει ο Γρατσούνας. Στο 39΄ σέντρα σουτ του Κυρτζόγλου Στ. από αριστερά, ασθενής απόκρουση του Μυλωνά και στην επαναφορά ο Κατσούκης σκοράρει για το 1-2.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν με κάποια στημένα με τους Κυρτζόγλου Στ. και Λιάκο, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.