Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019

Ποδαρικό με εξάρα η Δόξα Αναργύρων!!!

Στο γήπεδο Αμφιθέας ο τοπικός Αστέρας φιλοξένησε τη Δόξα Αναργύρων και γνώρισε μια βαριά ήττα με σκορ 0-6!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με κεκτημένη ταχύτητα στο 2019 και στο πρώτο τους ματς για τη νέα χρονιά πέτυχαν μια ευρεία νίκη, που είναι η Τρίτη για φέτος και έφτασαν τους 12 βαθμούς. Αντιθέτως η Αμφιθέα παρέμεινε στους 15 και πλησιάζει όλο και πιο κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Το σκορ άνοιξε ο Τσάνης στο 16΄, μετά από ωραίο 1-2 με τον Μάντη. Στο 29΄ κάθετη του Μάντη, διαγώνιο σουτ του Γεωργαλή για το 0-2. Στο 64΄ ατομική ενέργεια και πλασέ σε φάση τετ-α-τετ για τον Τσάνη, αποκρούει ο Γκουγιάννος και στην επαναφορά ο Τζώρτζης πλασάρει για το 0-3. Στο 69΄ κάθετη του Τσάνη, πλασέ του Γεωργαλή και 0-4. Στο 70΄ συνεργασία Τσάνη – Μάντη, ο δεύτερος πλασάρει για το 0-5. Στο 81΄ κάθετη πάσα του Σίνδρου, ο Γεωργαλής πλασάρει πάνω από τον Γκουγιάννο για το τελικό 0-6.

Δυο δοκάρι είχαν οι φιλοξενούμενοι με τους Σίνδρο και Τσάνη κι ένα οι γηπεδούχοι σε κεφαλιά του Σιχλιμοίρη.