Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019

Πείσμωσαν οι Πηγές Λούρου και πήραν το "διπλό", 2-3 τους Ραφταναίους!!!

Στο πλαστικό γήπεδο Ανατολής οι Ραφταναίοι φιλοξένησαν τις Πηγές Λούρου και ηττήθηκαν με σκορ 2-3!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα σημαντικό «τρίποντο» και έφτασαν τους 22 βαθμούς, ενώ περιμένουν την απόφαση της ένστασης που κατέθεσε η Κοσμηρά. Οι «Λύκοι» από την άλλη αγνοούν τη νίκη τις τελευταίες 5 αγωνιστικές και υποχώρησαν αρκετά στη βαθμολογία, έχοντας 24 πόντους στην 10η θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12΄ με κεφαλιά του Μπονόβα, μετά από κόρνερ. Στο 20΄και πάλι ο Μπόνοβας με προβολή, έπειτα από σέντρα, σκοράρει για το 0-2. Στο 34΄ ο Αλεξίου Ε. με αυτογκόλ φέρνει το σκορ στο 1-2.

Στο 54΄ ατομική ενέργεια και σουτ του Μαντέλη για το 1-3. Τελικό 2-3 με κεφαλιά του Καραγκούνη στις καθυστερήσεις του αγώνα.