Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019

Εναλλαγές στο σκορ και ισοπαλία στο Αγία Σοφία!!!

Στο γήπεδο Αγία Σοφία οι Κραψήτες Καππαδόκες υποδέχτηκαν τον Ολυμπιακό Βοτανικού και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2!

Οι ερυθρόλευκοι άφησαν δυο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνουν για άνοδο, ενώ επίκειται το μεγάλο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με την Κοσμηρά. Οι Καππαδόκες από την μεριά τους μαζεύουν τους βαθμούς που χρειάζονται για μια γρήγορη παραμονή.

Οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που άνοιξαν το σκορ πρώτοι στο 21΄ όταν ο Καλούδης ήταν εύστοχος με σουτ. Στη συνέχεια χάθηκαν ευκαιρίες με τους Κολοβό και Τσόκρη, ενώ σουτ του Παππά χτύπησε στη συμβολή των δοκών.

Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το ματς, όταν στο 57΄ ο Κοκουθάκης έκανε τη σέντρα και ο Γιαννούλης έβαλε αυτογκόλ για το 1-1. Στο 83΄ εναλλαγή της μπάλας ο Ευθυμίου Χ. με τον Μπούρα και ο τελευταίος με σουτ κάνει την ολική ανατροπή για το 2-1. Τη λύση για τους ερυθρόλευκους έδωσε στις καθυστερήσεις ο Παλιάγκας με κεφαλιά για το τελικό 2-2.