Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

Όλο το "ζουμί" στο τέλος στην Κοσμηρά, 1-1 με Δροσοχώρι!!!

Στο γήπεδο Κοσμηράς η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τον Παντελεήμων Δροσοχωρίου και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1!

Ένα ματς που μέχρι τα τελευταία λεπτά δεν είχε σχεδόν τίποτα από φάσεις, αλλά στο φινάλε έγινε γκραν γκινιόλ, με την ισοφάριση και το δοκάρι της Κοσμηρά, αλλά και τη μεγάλη φάση του Δροσοχωρίου στο φινάλε. Οι «πράσινοι» παρέμειναν έτσι 1οι με 54 βαθμούς και το Δροσοχώρι έχει 44 μαζί με την Κόντσικα στην 3η θέση.

Στο 6΄ σουτ του Ζάραγκα μέσα από την περιοχή, στην αγκαλιά του Τσίτσου. Στο 57΄ ο Κολοβός χάνει τη μπάλα, την κερδίζει ο Γεωργίου, πλασάρει βιαστικά σε κενή εστία η μπάλα λίγο άουτ. Στο 77΄ ο Κοκκιάδης μπαίνει μέσα στην περιοχή, τον τραβάει ο Σούλτης και δίνεται πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων. Το εκτελεί εύστοχα ο Τσίφτσης για το 0-1. Στο 85΄ ωραίο σουτ του Βραζιτούλη, στη δεξιά συμβολή των δοκών η μπάλα. Στο 89΄ διαγωνίο σουτ του Νιτσιάκου από δεξιά μέσα στην περιοχή, στην απέναντι γωνία η μπάλα για το 1-1. Στις καθυστερήσεις ο Κατζιώτης σε φάση τετ-α-τετ βλέπει τον το Κολοβό να του λέει “όχι”, η μπάλα φτάνει στον Κοκκιάδη, αυτός καθυστερεί λίγο, τελικά πλασάρει, αλλά ο Κολοβός αποκρούει εκ νέου με τα πόδια.