Σάββατο 23 Μαρτίου 2019

Τρελαίνουν κόσμο οι Λογγάδες, 2-1 τη Ρόνα Ανηλίου!!!

Στο γήπεδο Λογγάδων το τοπικός Τιτάνας υποδέχτηκε τη Ρόνα Ανηλίου και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Ντέρμπι παραμονής το συγκεκριμένο παιχνίδι, όπου οι γηπεδούχοι πήραν ένα ακόμα σημαντικό αποτέλεσμα στην αντεπίθεση που κάνουν στο δεύτερο γύρο για να παραμείνουν στη Β΄ Ερασιτεχνική, φτάνοντας τους 20 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους 22, αν και είχαν αρκετές ευκαιρίες στο ματς.

Στο πρώτο ημίχρονο τις δυο πιο καλές ευκαιρίες τις είχε η Ρόνα, μια σε τετ-α-τετ του Χήτα Α. και μια άλλη σε κεφαλιά του Τζαρούχη, η μπάλα βρήκε δοκάρι και στην επαναφορά και πάλι ο Τζαρούχης αστόχησε.

Στην αρχή της επανάληψης ο Χήτας Α. χάνει κι άλλη ευκαιρία σε φάση τετ-α-τετ, όταν ο Περιστέρης βγάζει σε κόρνερ. Στο 57΄ ο Παζαρτζής βγάζει ασίστ στον Μήτση, που με διαγώνιο σου κάνει το 1-0. Στο 62΄ σουτ του Κολιούση στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Παζάρτζης σκοράρει για το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι απλώς μείωσαν  σε 2-1 στις καθυστερήσεις, με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε Τζαρούχης.