Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

Μπήκε τετράδα με ανατροπή ο Πωγωνάτος, 2-1 τους Αμπελόκηπους!!!

Στο γήπεδο Δελβινακίου ο τοπικός Πωγωνάτος υποδέχτηκε τους Αμπελόκηπους και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Μια νίκη που ήρθε με ανατροπή και βάζει πλέον τους Πωγωνίσιους εντός της πρώτης τετράδας με 42 βαθμούς, προσπερνώντας το Ροδοτόπι που έχει 40. Οι Αμπελόκηποι έμειναν στους 37 πόντους και την 6η θέση.

Το ματς ήταν αρκετά δυνατό, με πολλές μονομαχίες, μιας και ήταν ντέρμπι για το ποιος θα πλασαρίστει στην προνομιούχο τετράδα. Στο 35΄ φάουλ του Λόκα, πρώτη κεφαλιά – πάσα του Λιπιώτη, δεύτερη κεφαλιά του Τούση για το 0-1. Στο 61΄ ο Μπάγιας με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 για τον Πωγωνάτο. Στο 80΄ αποβλήθηκε ο Σδούκος για τους φιλοξενούμενους με δεύτερη κίτρινη κάρτα κι ένα λεπτό μετά ο Καπρινιώτης με κεφαλιά έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους με 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.