Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

Επέστρεψε στη 2η θέση ο Βοτανικός, 5-2 το Κάστρο!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας ο Ολυμπιακός Βοτανικού υποδέχτηκε το Κάστρο και επικράτησε με σκορ 5-2!

Οι ερυθρόλευκοι με αυτή τη νίκη και σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα σε Κοσμηρά και Κόντσικα, πέρασαν πάλι 2οι στον Β  Όμιλο της Β΄ Ερασιτεχνικής με 45 βαθμούς.

Πρώτη φάση του ματς, κόρνερ ο Παππάς  και ο Κολοβός σημαδεύει το δοκάρι, στην επαναφορά ο Παλιάγκας κι αυτός στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι. Το Κάστρο ανοίγει το σκορ μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών του και πλασέ του Τραγουδάρα στο 7΄. Ο Παλιάγκας στο 25΄ βγήκε τετ-α-τετ μετά από ωραία συνεργασία και ισοφάρισε σε 1-1. Ο Τσόκρης στο 33΄ περνάει και τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να κάνει το 2-1. Στο 44΄ σέντρα του Τσόκρη, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Καλούδη από μακριά και με φανταστικό τρόπο κάνει το 3-1.

Στο 72΄ ο Παλιάγκας κάνει σουτ εκτός περιοχής και νικάει τον Σκανδάλη για το 4-1. Ο Παππάς εκτελεί κόρνερ στο 76΄ και ο Διαμάντης με κεφαλιά κάνει το 5-1. Δοκάρι έχει και ο Καρατζάς για το Κάστρο, ενώ μειώνει στο 81΄ με πλασέ ο Γεωργούλης, μετά από κάθετη πάσα που πήρε. Ευκαιρίες σε τετ-α-τετ έχασε ο Καρατζάς και ο Κούκα.

Το Κάστρο ευχαριστεί τους φούρνους Τζιμογιάννη για τη χορηγία και τους εύχεται για το νέο μέλος της οικογένειας τους.