Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019

Μοιρασιά στην Ασφάκα, παρά τα 6 γκολ και….. τραυματισμός!!!

Στο γήπεδο Ασφάκας ο τοπικός Δαβάκης υποδέχτηκε την ομάδα της Ρίζας και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 3-3!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στεφάνου Δ.. Στο 19΄ ο Καλτσούνης με κοντινό πλασέ έκανε το 1-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με μακρινό σουτ στο «γάμα» έκανε το 2-1. Στο 36΄ ο Μαλισσόβας με σουτ εκτός περιοχής κάνει το 3-1 για τον Δαβάκη. Οι «αγριόχοιροι» είχαν απάντηση και με κεφαλιά του Βαρέλη, μετά από κόρνερ του Μπόνιου μειώνουν αρχικά σε 3-2. Ο Βαρέλης και πάλι με κεφαλιά – ψαράκι, από σέντρα του Μπόνιου ισοφαρίζει σε 3-3.

Στο ματς τραυματίστηκε στα πλευρά ο ποδοσφαιριστής του Δαβάκη , Τσίλογλου, και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο.