Σάββατο 23 Μαρτίου 2019

Ολική ανατροπή και με γκολ από τον τερματοφύλακα η Αμφιθέα!!!

Στο γήπεδο Αμφιθέας ο τοπικός Αστέρας υποδέχτηκε την Πασσαρώνα Ροδοτοπίου και πήρε τη νίκη με σκορ 3-2!

Μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους, που βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ, ενώ πέτυχαν και γκολ με τον τερματοφύλακας τους. Έφτασαν έτσι τους 20 βαθμούς, στη μάχη που δίνει για παραμονή. Το Ροδοτόπο μετά την 3η συνεχόμενη ήττα του παρέμεινε στους 40 πόντους και έχει υποχωρήσει στην 5η θέση.

Μόλις στο 2΄ πλασέ του Αργύρη Α. από κοντά, μπλοκάρει ο Γκουγιάννος. Στο 10΄ ψηλοκρεμαστό  φάουλ του Κοσμά και η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 20΄ ένα απίστευτό γκολ, όταν ο τερματοφύλακας Γκουγιάννος έκανε το βολέ, η μπάλα έσκασε στο έδαφος, άστοχη έξοδος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Παπαιώαννου, η μπάλα περνάει από πάνω του και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1. Στο 37΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοσμά, βγάζει ενστικτωδώς ο Γκουγιάννος σε κόρνερ.

Στο 51΄ ο Κολόκας από κοντά, μετά από σέντρα, στέλνει τη μπάλα άουτ. Στο 52΄ σουτ του Παπαδημητρίου, αποκρούση του Παπαιώαννου και δοκάρι η μπάλα. Στο 54΄ σουτ του Ταμπούρα από μακριά και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-2. Στο 72΄ σουτ του Παπαδημητρίου από δεξιά και στα δίχτυα η μπάλα για το 2-2. Στο 81΄ ο Τρομπούκης ανατρέπει τον Παπαημητρίου εντός περιοχής και δίνεται πέναλτι, το εκτελεί εύστοχα ο Κολόκας και κάνει την ανατροπή σε 3-2, υπέρ της Αμφιθέας. Στο 85΄ ο Φειζουλά τετ-α-τετ με τον Γκουγιάννο, πλασάρει, αλλά ο Φάης πάνω στη γραμμή σώζει.