Κυριακή 31 Μαρτίου 2019

Τεσσάρα στο ντέρμπι ο Ατρόμητος - Κατέβασε ρολά ο Ιασωνίδης!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας ο Ατρόμητος υποδέχτηκε την ομάδα της Πεντέλης και πήρε τη νίκη με σκορ 4-1!

Οι «πράσινοι» έφτασαν τους 39 βαθμούς και παραμένουν στην 3η θέση του Α Ομίλου της Γ΄ Ερασιτεχνικής. Η Πεντέλη γνώρισε την δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα και μάλιστα με βαρύ σκορ.

Το 1-0 έγινε από δυνατό σουτ του Κοσμά εκτός περιοχής. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ντέτσικα, μετά από φάουλ. Στη συνέχεια κάθετη του Μπίλλιου στον Παλατζίδη κι αυτός πλασάρει για το 2-1. Στο 3-1 ασίστ του Γεωλδάση και σουτ του Τάτση. Τελικό 4-1 με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ζωγάκη.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο γκολκίπερ του Ατρόμητου, Ιασωνίδης, που απέκρουσε δυο φάουλ των Γούση και Χοντάι, ένα τετ-α-τετ του Λαμπρίδη, δυο καλά σουτ του Γούση και διπλή επέμβαση σε φάση του Κωστούλα από κοντά, έπειτα από σέντρα του Γούση.