Κυριακή 14 Απριλίου 2019

"Διπλό" σωτηρίας τα "αγριοκάτσικα", 0-2 τον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς!!!

Στο γήπεδο Βουνοπλαγιάς ο τοπικός Αλμυρός φιλοξένησε την Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου και ηττήθηκε με σκορ 0-2!

Τα «αγριοκάτσικα» πήραν ένα σημαντικό «διπλό» στη μάχη που δίνουν για παραμονή την κατηγορία και έφτασαν έτσι τους 30 βαθμούς. Προσπέρασαν τους αντιπάλους τους, οι οποίοι παρέμειναν στους 29 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ένα ωραίο σουτ του Καραγιάννη, αλλά απέκρουσε ο Πότσης στο «παραθυράκι» της εστίας του. Οι φιλοξενούμενοι είχαν φάσεις τετ-α-τετ με τους Τάσιο, Καμόνα και Μακολλάρι, αλλά απέκρουε ο Κολιός. Ο Τάσιος είχε και δοκάρι, έπειτα από σέντρα του Χατζόπουλου.

Στην επανάληψη ο Τσόδουλος σε φάση τετ-α-τετ αστοχεί, για να φτάσουμε στο 83΄ όπου ο Τάσιος με ωραία ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ στην απέναντι γωνία της εστίας του Κολιού κάνει το 0-1. Το 0-2 έγινε στο 90΄ από λάθος γύρισμα της άμυνας των γηπεδούχων και αυτογκόλ του Στράτη.