Κυριακή 7 Απριλίου 2019

Καθάρισε από ημίχρονο η Ανατολή με χατ-τρικ Θανάση, 0-3 μέσα στο Πέραμα!!!

Στο γήπεδο Περάματος η τοπική Προοδευτική φιλοξένησε την Ανατολή και ηττήθηκε με σκορ 0-3!

Οι «Πόντιοι» καθάρισαν από το 1ο ημίχρονο την υπόθεση νίκη και βαδίζουν ολοταχώς για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Α΄ Ερασιτεχνική.

Στο 7ο λεπτό ο Βάσιος ανατρέπει τον Θανάση εντός περιοχής, το πέναλτι το εκτελεί ο ίδιος και κάνει το 0-1. Στο 11΄ ο Φωλίνας κερδίζει πέναλτι, το εκτελεί και πάλι ο Θανάσης για να κάνει το 0-2. Στο 27΄ πλασέ του Θανάση, η μπάλα στο δοκάρι. Στο 37΄ κάθετη πάσα του Φωλίνα, ο Θανάσης πλασάρει και πάλι εύστοχα για το 0-3.

Στο 48΄ σουτ του Θανάση, αποκρούει ο Ζυκηρόπουλος. Στο 71΄ διπλή επέμβαση του Ζυκηρόπουλου σε σουτ των Θανάση και Φωλίνα. Στο 80΄ ο Φωλίνας με σουτ από κοντά σημαδεύει το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Ζυκηρόπουλου.