Σάββατο 20 Απριλίου 2019

Κάστρο - "Παζαρτζής" : 1-3 και "διπλό" οι Λογγάδες!!! (Video)

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας το Κάστρο φιλοξένησε τον Τιτάνα Λογγάδων και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη και πλέον ισοβαθμούν στους 27 βαθμούς με Πηγές Λούρου και Ανήλιου, ακριβώς στη ζώνη του υποβιβασμού. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο επιθετικός των Λογγάδων, Γιάννης Πζαρτζής, που πέτυχε και τα τρία τέρματα της ομάδος του.

Το Κάστρο προηγήθηκε στο 17΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργούλη. Ένα λεπτό μετά ο Παζαρτζής βγήκε απέναντι από τον Σκανδάλη και πλάσαρε για το 1-1. Στο 55΄ ο Μήτσης βγάζει σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Παζαρτζή για το 1-2. Στο 83΄ωραία μπαλιά του Γκόλια Λ. σε φάση αντεπίθεσης, ο Παζαρτζής σε φάση τετ-α-τετ νικάει και πάλι τον Σκανδάλη για το τελικό 1-3.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Γεωργούλη, όπως και οι Λογγάδες με τον Δραγάτη Α. σε δυο περιπτώσεις , όπου και στις δυο αρχικά αποκρούει ο Σκανδάλης και εν συνεχεία η μπάλα βρίσκει δοκάρι.