Δευτέρα 1 Απριλίου 2019

Παραμένει στην 4η θέση ο Πωγωνάτος 2-1, τον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς!!!

Στο γήπεδο Δελβινακίου ο τοπικός Πωγωνάτος υποδέχτηκε τον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη παραμένουν στην 4η θέση του Α Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής με 45 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους 23 και δίνουν μέχρι τέλους τη μάχη για παραμονή στην κατηγορία.

Στο 7΄ ο Μπάγιας κάνει κούρσα από δεξιά, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Παράσχη και δίνεται πέναλτι, το οποίο εκτελεί εύστοχα ο Χαρίσης για το 1-0. Στο 15΄ λάθος της άμυνας του Αλμυρού, τετ-α-τετ ο Γεώργας με τον Κολιό, νικητής ο δεύτερος. Στο 20΄ τετ-α-τετ του Χαρίση, αποκρούει ο Κολιός και πέντε λεπτά μετά σουτ του Τσοτσόλη λίγο άουτ. Στο 30΄ κόρνερ του Ντέλλα, κεφαλιά του Χαρίση, αποκρούει ο Κολιός.

Στο 46΄ ο Τσόδουλος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και πλασάρει στην απέναντι γωνία για το 1-1. Στο 50΄ κάθετη του Τσαραώση, τετ-α-τετ ο Μπάγιας, αποκρούει και πάλι ο Κολιός. Στο 55΄ σουτ του Μπάγια, βγάζει σε κόρνερ ο Κολιός. Στο 77΄ εκτέλεση πλαγίου από τον Ντέλλα, αναμπουμπούλα στην περιοχή του Αλμυρού, πλασέ του Τσαράωση, βρίσκει τη μπάλα ο Κολιός, αλλά τελικά καταλήγει στα δίχτυα για το 2-1. Στο 86΄ τετ-α-τετ του Τσόδουλου, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. Στο 93΄ κόρνερ του Τσόουλου, κεφαλιά του Σιδέρη, άουτ η μπάλα.