Κυριακή 21 Απριλίου 2019

Πένταρα, άνοδος και πρωτάθλημα για την Αγία Μαρίνα!!!

Στο γήπεδο Λαψίστας η τοπική ομάδα φιλοξένησε την Αγία Μαρίνα και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-5!

Οι φιλοξενούμενο με αυτή τη νίκη έφτασαν τους 70 βαθμούς και πανηγυρίζουν την άνοδο στην Α΄ Ερασιτεχνική, καθώς και το πρωτάθλημα στον Α Όμιλο της Β΄ Ερασιτεχνικής, πλέον και μαθηματικά.

Μόλις στο 8ο λεπτό, ατομική ενέργεια και σπάσιμο της μπάλας από τον Τσίκα, ο Γιαννέτα πλασάρει για το 0-1. Στο 14΄ ατομική ενέργεια του Γιαννέτα και σέντρα, στο δεύτερο δοκάρι ο Οικονόμου με κεφαλιά γράφει το 0-2. Τρία λεπτά και πάλι ο Οικονόμου με ατομική ενέργεια και σουτ κάνει το 0-3. Στο 25΄ σουτ του Λαγκαβάνη εκτός περιοχής για το 0-4. Στο 85΄ ατομική ενέργεια και σουτ του Ιωαννίδη για το τελικό 0-5. Δοκάρι είχε ο Οικονόμου για την Αγία Μαρίνα και ο Ιορδανίδης για τη Λαψίστα.

Σύσσωμη η ομάδα της Αγίας Μαρίνας εύχεται στον ποδοσφαιριστή Οικονόμου Αλέξιου να του ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας του.