Κυριακή 7 Απριλίου 2019

Νίκη με πεντάρα το Νησί, πριν το ντέρμπι της ουράς!!!

Στο γήπεδο Νήσου ο τοπικός Αετός υποδέχτηκε την ομάδα του Μετσοβου και πήρε τη νίκη με σκορ 5-2!

Πολύ σημαντική νίκη για τους Νησιώτες, που έφτασαν στους 25 βαθμούς και ισοβαθμούν με την Πίνδο Κόνιτσας στις θέσεις των play out, αλλά οι ακρίτες υπερτερούν στη συνολική διαφορά γκολ στο πρωτάθλημα, αφού στα μεταξύ τους ματς υπάρχει απόλυτη ισορροπία. Επόμενη αγωνιστική ντέρμπι ουραγών στο Κουτσελιό, όπου θα υποδεχτεί τον Αετό Νήσου.

Στο 12΄ ο Πολύζος εκτελεί κόρνερ, κεφαλιά του Κάτσενου, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Τσιόστα Κ. και καταλογίζεται πέναλτι υπέρ του Νησιού. Το εκτελεί εύστοχα ο Μπίλης για το 1-0. Στο 22΄ φάουλ του Πολύζου, αποκρούει ο Αγγέλης. Στο 25΄ κόρνερ του Πρέντζα, κεφαλιά του Κουβάτη, η μπάλα φτάνει στον Κοτσινα, που πλασάρει μέσα από την περιοχή για το 2-0. Στο 35΄ ο Κάτσενος με αυτογκόλ μειώνει σε 2-1. Στο 37΄ λάθος του τερματοφύλακα Αγγέλη και ο Πρέντζας σε κενή εστία κάνει το 3-1.

Στο 48΄ πολύ ωραίο σουτ του Μπίλη, στο αριστερό «γάμα» της εστίας του Σαραντζίου η μπάλα για το 4-1. Στο 60΄ φάουλ του Πρέντζα αποκρούει ο Σαραντζίου. Στο 65΄ λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και ο Σταχούλης μειώνει σε 4-2. Τελικό  5-2 με ωραίο σουτ του Πρέντζα.