Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2019

Με πρωταγωνιστή Γροσδάνη φιλική νίκη ο Π.Α.Σ.!!!

Μια ακόμη φιλική νίκη πέτυχε ο Π.Α.Σ. Γιάννινα απέναντι στην Κέρκυρα με σκορ 2-0!

H ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο και μόνο με μερικά νεκρά διαστήματα κινδύνεψε από την Κέρκυρα.

Στο 26΄ ένα ωραίο συρτό σουτ του Γροσδάνη για το 1-0. Το δεύτερο γκολ μπήκε στο 54ο λεπτό, αρχικά ο Νάουμετς σούταρε και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά και πάλι ο Γροσδάνης σκόραρε.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝIΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Πίτου Γκαρσία, Λιάσος Ξύδας, Νάουμετς, Γροσδάνης, Λεό, Πήλιος, Οικονομόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Περιστερίδης, Ζώγκος, Ράντοβατς, Κάστρο, Κρίζμαν, Αποστολόπουλος, Γώγος, Ζιουλης, Καρτάλης, Λώλης, Νικολιάς, Μπουκουβάλας, Παμλίδης, Σιόντης, Σκόνδρας.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κολιοφούκας, Αγιώτης, Νικολάου, Παναγιωτίδης, Τσιμπούκας, Πιαστόπουλος, Αμαραντίδης, Παυλής, Γεωργακόπουλος, Βασιλούδης, Βουκελάτος.

Έπαιξαν και οι: Ζερβόπουλος, Γκασίδης, Γενιτσαρίδης, Παγκράτης, Κρητικός, Γεωργακόπουλος, Νικολούδης, Τσάνης, Μίσκου.