Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

"Μπλε" θύελλα η Δαφνούλα, έριξε οχτάρα!!!

Εύκολο μεσημέρι για την ομάδα της Δαφνούλας που επιβλήθηκε του Αετού Περιστερίου με σκορ 8-0 και παρέμεινε στην κορυφή του Β Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής!

Στο 7΄ ο Κατσαμπίρης πήρε τη μπάλα από σέντρα και πλάσαρε για το 1-0. Στο 25΄ πάσα του Κατσαμπίρη στον Ράπτη, πλασέ του δεύτερου για το 2-0. Στο 32΄ πλασέ του Κατσαμπίρη για το 3-0 και στο 44΄ κάνει χατ-τρικ έπειτα από πάς του Σταύρου.

Στην αρχή της επανάληψη δυο δοκάρια για τους «μπλε», με Μπαλλατζία και Ράπτη. Στο 52΄σουτ του Μπαλλατζία, αποκρούει ο Παππάς. Στο 63΄ όμως ο Μπαλλατζία είναι πιο εύστοχος και κάνει το 5-0, μετά από πάσα του Κατσαμπίρη. Ο Οικονόμου με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 6-0 στο 66΄ και ο Μπαλλατζία με διαγώνιο σουτ το 7-0, δυο λεπτά αργότερα. Στο 69΄ σουτ του Ιωαννού, δοκάρι και άουτ η μπάλα. Ο Μπαλλατζία με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 8-0. Στο 82΄ ο Λαζάνης κερδίζει πέναλτι, το εκτελεί ο ίδιος, αλλά ο τερματοφύλακας Βασιλείου αποκρούει.