Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

Στο φινάλε πήρε το "διπλό" το Κάστρο!!!

Στο γήπεδο Ασφάκας η Ζίτσα ως γηπεδούχος φιλοξένησε την ομάδα του Κάστρου και ηττήθηκε με σκορ 0-2!

Μια νίκη που ήρθε για τους «κανονιέρηδες» στο φινάλε της αναμέτρησης, στο 89΄και στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι αν και ηττήθηκαν είχαν κι αυτοί ευκαιρίες με σουτ του Παπαυγέρη να πρνάει λίγο άουτ. Σουτ του Ζότα, που απέκρουσε ο Σκανδάλης Β. και ψηλοκρεμαστό σουτ του Παντούλα, που πάλι απέκρουσε ο Σκανδάλης Β.. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Σκανδάλη Κ. και χαμένα τετ-α-τετ με τους Τραγουδάρα Δ. και Ρράπα. Στο 70΄ ο Τσιανέλης βγήκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τη Ζίτσα με 10 ποδοσφαιριστές. Στο 89΄ σέντρα του Νούση, κεφαλιά του Καρατζά για το 0-1. Στις καθυστερήσεις τους ματς, κάθετη πάσα του Νούση, πλασέ του Τραγουδάρα Θ. για το τελικό 0-2.