Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019

Επιστροφή στις νίκες η Α.Ε. Γιάννενα, 1-3 το Επισκοπικό!!!

Επέστρεψε στις νίκες η Α.Ε. Γιάννενα που επικράτησε της ομάδας του Επισκοπικού, ως φιλοξενούμενη στο γήπεδο Στάθης Τσανακτσής, με σκορ 1-3!

Το σκορ άνοιξε για τους «οράνιε» ο Παππάς στο 30ο λεπτό με κεφαλιά, μετά από φάουλ του Κομπούλη. Στο 60΄ δυνατό σουτ του Αλιάι Ε. στο δοκάρι η μπάλα. Στο 70΄ πολύ ωραίο σουτ του Γεροκώστα από τη γωνία και εκτός περιοχής, δοκάρι κοντά στο «γάμα» και στα δίχτυα η μπάλα για το 1-1. Στο 78΄ ατομική ενέργεια του Ζώη και κόψιμο της μπάλας προς τον Αλιάι Κ. που πλασάρει εύστοχα για το 1-2. Στο 86΄ οι ίδιοι πρωταγωνιστές, άλλοι ρόλοι, ο Αλιάι Κ. κόβει τη μπάλα προς τον Ζώη, που πλασάρει για το τελικό 1-3. Οι γηπεδούχοι είχαν και καλά σουτ με τους Παπαγιαννίδη και Κύρκο, όπως και μια κεφαλιά του Κύρου, που πέρασαν λίγο άουτ.