Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019

Αφιερωμένη η νίκη της Βουνοπλαγιάς, 2-1 το Κάστρο!!!

Στο γήπεδο Βουνοπλαγιάς ο τοπικός Αλμυρός υποδέχτηκε την ομάδα του Κάστρου και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι γηπεδούχοι που πλέον έφτασαν τους 21 βαθμούς, αφιερώνουν τη νίκη στους Χρήστο Νάσιο και Βασίλη Νίτα, που έγιναν γονείς. Η διοίκηση της ομάδας εύχεται καλή τύχη και υγεία.

Το σκορ άνοιξε στο 23΄ο Βακάρος από κοντά, μετά από γέμισμα που έγινε. Στο 60΄πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ του Τραγουδάρα Θ. για το 1-1. Στις καθυστερήσεις του ματς οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι, το εκτελεί εύστοχα ο Ζώτος για το τελικό 2-1.

Πιο πριν οι φιλοξενούμενοι έχουν χάσει δυο πολύ καλές ευκαιρίες σε φάσεις τετ-α-τετ του Τζώρτζη, αλλά ο Κολιός είπε «όχι». Ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο είχαν οι Ζώτος και Βακάρος για τη Βουνοπλαγιά.

Ο Π.Α.Σ. Κάστρου θέλει να ευχηθεί χρόνια πολλά και καλές γιορτές στους διαιτητές και στον Σ.Δ.ΗΠ..