Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Δεν σταματιέται το Συρράκο, 1-0 και τις Πηγές Λούρου!!!

Συνεχίζει ακάθεκτο το Συρράκο πετυχαίνοντας την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του, αυτή τη φορά επί του Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου με σκορ 1-0 και τον γκρεμίζει από τη 2η θέση!

Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν πλέον 4οι με 27 βαθμούς και τους προσπέρασε Ασβεστοχώρι και Δροσοχώρι. Το Συρράκο έφτασε τους 19 βαθμούς και είναι στην 7η θέση.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Αντωνίου με μακρινό φαλτσαριστό σουτ, μετά από στρώσιμο της μπάλας από τον Ντόντη, στο 33ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι έχασαν κι άλλη ευκαιρία πιο πριν σε σουτ του Ντόντη, αλλά απέκρουσε ο Τόμπρας. Σουτ των Χασάνη και Ντόντη μπλοκάρει ο Τόμπρας. Ακυρώθηκε επίσης γκολ του Κάππη ως οφσάιντ. Οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν καλοί και είχαν μια καλή ευκαιρία με σουτ του Κολοβού, πέφτει στη γωνία και αποκρούει ο Ιασωνίδης.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο αποβολές, στο 60ο λεπτό του Παπανικολάου και στο 78΄του Μούλια και οι δυο με απευθείας κόκκινες κάρτες. Οι γηπεδούχοι είχαν κι αυτοί μια αποβολή στο 89΄με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κάππη.