Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019

Δεύτερο το Ασβεστοχώρι, 3-0 τη Χρυσοβίτσα!!!

Μια ακόμη νίκη για το Ασβεστοχώρι με σκορ 3-0, στην έδρα του επί της Χρυσοβίτσας, που το ανεβάζει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του Β Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής παρέα με το Δροσοχώρι.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Κολιάκης με ωραίο σουτ και έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» της εστίας του Γκόγκου. Στο 73΄ ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ του Ντάφλου Π. στην κλειστή γωνία του Γκόγκου για το 2-0. Τελικό 3-0 από κοντινό πλασέ του Μπέτση, έπειτα από σέντρα του Γεωργίου.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν κι αυτοί ευκαιρίες με τον Μπούγια σε φάσεις τετ-α-τετ, αλλά και με τον Σιούλη. Σουτ του Τζίμα λίγο άουτ και τακουνάκι του Τσέλλιου από κοντά, στο δοκάρι η μπάλα.

Οι γηπεδούχοι είχαν κι αυτοί καλή φάση στο 1ο ημίχρονο με πλασέ του Μπέτση από κοντά, μετά από σπάσιμο του Κολιάκη, λίγο άουτ η μπάλα. Στην επανάληψη χαμένο πέναλτι με τον Κουτρούμπα, στο κάθετο δοκάρι η μπάλα.