Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019

Στην επανάληψη αφυπνίστηκαν τα Μάρμαρα, 3-0 την Α.Ε. Καμποχωρίων!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο ο Ηπειρωτικός Μαρμάρων υποδέχτηκε την Α.Ε. Καμποχωρίων και πήρε τη νίκη με σκορ 3-0!

Οι φιλοξενούμενοι στο 1ο ημίχρονο είχαν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Στο 15΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντούμα, απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Στο 25΄ σέντρα του Καραδήμα, τετ-α-τετ του Αναστασιιάδη, απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας των Μαρμάρων. Στο 32΄ σουτ του Λώλα εκτός περιοχής, στο δοκάρι η μπάλα και στο 40΄πλασέ του Λιούρη από κοντά, μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν αλλαγές και πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 62΄ με πλασέ του Χρήστου. Στο 70΄ ο Τσάλης σε φάση τετ-α-τετ κάνει το 2-0 και με τον ίδιο τρόπο ο Σαντεντιν στο 76΄διαμορφώνει το τελικό 3-0. Μια καλή εκτέλεση φάουλ είχε ο Μιλάι, η μπάλα βρήκε στο τοίχος και κατέληξε λίγο πάνω από την εστία σε κόρνερ.