Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2020

"Άλωσε" τα Πράμαντα με 0-1 ο Κένταυρος!!!

Με ένα «χρυσό» τρίποντο έφυγε από τη μακρινή Πράμαντα ο Κένταυρος Μουσιωτίτσας, που επικράτησε της τοπικής ομάδας με σκορ 0-1!

Οι «γαλάζιοι» έφτασαν έτσι τους 10 βαθμούς και έχοντας κάνει πραγματικά υπέρβαση, αν αναλογιστούμε ότι είχαν ξεκινήσει με -6, είναι πάνω από τη ζώνη του απευθείας υποβιβασμού.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Νικόπουλος Δ. με κεφαλιά στο 20ο λεπτό, μετά από εκτέλεσε κόρνερ του Ορφανού. Ο Ορφανός που αντιμετώπισε την πρώην ομάδα του είχε κι άλλες δυο ευκαιρίες, μια με κεφαλιά και μια με πλασέ για να σκοράρει, όπως ευκαιρία είχε και ο Νικόπουλος Σ., αλλά και ο Παππάς, σε αντεπιθέσεις.

Η Πράμαντα έμεινε από το 37΄με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λιόντος. Ευκαιρίες είχε ο Λιόντος πριν αποβληθεί και ο Θανάσης, ενώ στην επανάληψη κάποια σουτ των Θανάση και Βασιλειάδη δεν απείλησαν την αντίπαλη εστία.