Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2020

"Διπλάρα" της Αετορράχης με 1-2 μέσα στο Δροσοχώρι!!!

Πολύ σημαντικό «διπλό» πήρε η ομάδα του Αετού Αετορράχης μέσα στο Δροσοχώρι με σκορ 1-2 επί του τοπικού Παντελεήμονα!

Οι «οράνιε» έφτασαν έτσι τους 12 βαθμούς, ενώ το Δροσοχώρι έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία να φτάσει τον Βοτανικό και να ξεφύγει από Ασβεστοχώρι και Πηγές Λούρου.

Όλα τα γκολ μπήκαν μέσα σε 8 λεπτά, όταν στο 10ο λεπτό ο Ζώτου στον Πασχαλίδη, ατομική ενέργεια και πλασέ του δεύτερου γι το 0-1. Με τη σέντρα ο Ντρης κάνει τη βαθιά μπαλιά, αποδέκτης ο Κολιός Α., που πλασάρει και ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 18΄ ο Πατσούρας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 1-2.

Ο Κοκκιάδης στο 1-1 είχε δοκάρι από εκτέλεση φάουλ. Στην επανάληψη χαμένες ευκαιρίες για το Δροσοχώρι με Μελιγγιώτη Θ., Κοκκιάδη, Τσίφτση και Θεοχάρη από κοντά. Δυο χαμένα τετ-α-τετ, ένα σε κάθε ημίχρονο, είχε ο Γερογιάννης Μ. για την Αετορράχη.
Στο 87΄ απευθείας κόκκινη ο Γιαννακούλης για το Δροσοχώρι και στις καθυστερήσεις δεύτερη κίτρινη ο Γερογιάννης Μ. για τους φιλοξενούμενους.