Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020

Πήρε φόρα το Κεφαλόβρυσο, 1-4 την Πεντέλη!!!

Πήραν φορά τα «αγριοκάτσικα» του Κεφαλόρυσου και πέτυχαν τη δεύτερη σερί νίκη τους μέσα στο 2020, με σκορ 1-4 επί της Πεντέλης!

Η Αναγέννηση έφτασε έτσι τους 16 βαθμούς, ενώ η Πεντέλη παρέμεινε στους 19. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε πολύ κακή μέρα αγωνιστικά, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έπαιξαν πολύ καλά.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν  νωρίς το σκορ, μόλις στο 2ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μακολλάρι Μ.. Οι «αρκούδες» ισοφάρισαν με πλασέ του Ντέτσικα, έπειτα από ασίστ του Λαμπρίδη. Στη συνέχεια είχαν και δοκάρι με τον Λαμπρίδη. Στο 22΄ο Μακολλάρι Μ. με σουτ εκτός περιοχής βάζει ξανά μπροστά τους φιλοξενούμενους με σκορ 1-2.

Στο 77΄ ασιστ του Καμονά και ο Μπάγιας σε φάση τετ-α-τετ με ωραία λόμπα νικάει τον Γκούβα για το 1-3. Στο ς καθυστερήσεις του ματς σέντρα του Ντόντη, ο Βέλλιος βρίσκει τη μπάλα και βάζει αυτογκόλ για το τελικό 1-4.