Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2020

"Διπλό" οι Λογγάδες, αλλοίωση αποτελέσματος λέει η Χρυσοβίτσα!!!

Με «διπλό» ξεκίνησε τη χρονιά ο Τιτάνας Λογγάδων, που πέρασε με 0-1 από τη Χρυσοβίτσα!

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Παζαρτζής με σουτ εντός περιοχής στο 44ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ από την αρχή και είχαν δοκάρι σε σουτ εκτός περιοχής του Τζίμα Χ., όπως και κάποια καλά σουτ του Μπούγια που πέρασαν λίγο άουτ.

Στην επανάληψη διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής του Μπούγια, αποκρούει ο Λάμπρης. Κεφαλιά του Τσέλλιου, μετά από στημένη φάση, αποκρούει ξανά ο Λάμπρης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν επίσης χαμένο τετ-α-τετ με τον Παζαρτζή και κάποιες ευκαιρίες με τον Κουρή.

Στο 40΄ η Χρυσοβίτσα σκόραρε με τον Μπούγια, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η διοίκηση των γηπεδούχων εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του ματς και θεωρούν πως υπήρξε αλλοίωση αποτελέσματος.

Ο Τιτάνας Λογγάδων θέλει να αφιερώσει τη νίκη στον ποδοσφαιριστή της ομάδας Λάζαρο Γκόλια, ο ποίος τραυματίστηκε το ματς και του εύχεται περαστικά και ταχεία ανάρρωση.