Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020

Συνεχίζει τις νίκες ο Π.Α.Ο Κόνιτσας, 2-0 τη Ρίζα!!!

Συνεχίζει ακάθεκτος προς την άνοδο και τον τίτλο ο Π.Α.Ο Κόνιτσας, που κέρδισε εντός έδρας την ομάδα της Ρίζας με 2-0!

Στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν φλύαρη υπεροχή, αλλά κάποια σουτ του Κυρτζόγλου, Λάκκα και Γκίκα, δεν ανησύχησαν την αντίπαλη εστία.

Στην επανάληψη ήρθε το 1-0, όταν ο Τσάγκας έκανε την παράλληλη μπαλιά από δεξιά, ο Χιλίαρχος δεν υπολόγισε καλά και ο επερχόμενος Γκίκας Ν. σκόραρε. Στη συνέχεια ωραία συνεργασία Χαλούλου, Λάκκα και Μαλάμη, σουτ του τελευταίου από το ύψος του πέναλτι, αλλά αστοχεί. Το 2-0 ήρθε από αυτογκόλ του Ντάρα, που στην προσπάθεια του να προλάβει τον Μαλάμη, έκανε κακό υπολογισμό. Στη συνέχει αρκετά σουτ των Τέφου, Μπάρκα και Βαγενά δεν είχαν αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν μόνο με κάποια σουτ των Μπόνιου και Λαβδανίτη, αλλά τελικά χωρίς αποτέλεσμα.