Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020

Επέστρεψε στις νίκες το Ροδοτόπι, 1-3 μέσ'το Τσεπέλοβο!!!

Πέρασε από το Τσεπέλοβο το Ροδοτόπι με σκορ 1-3 και επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις αγωνιστικές!

Οι φιλοξενούμενοι έτσι έφτασαν τους 37 βαθμούς και ισοβαθμούν στη τρίτη θέση με το Νεοχωρόπουλο, ενώ ο Πανζαγορισιακός έμεινε στους 17 πόντους.

Το σκορ άνοιξε ο Μπέσης στο 34΄ με ωραίο διαγώνιο σουτ. Στο 43΄ ο Στασινός σεντράρει από δεξιά, κοντρόλ και σουτ του Λούζη για το 1-1.

Στο 62΄ αναμπουμπούλα στην περιοχή των γηπεδούχων, ο Νίτα πασάρει στον Αργύρη Π., σουτ του δεύτερου στο «γάμα» της αντίπαλης εστίας η μπάλα για το 1-2. Στο 67΄ο Ρόγκας με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Οικονόμου, έγραψε το τελικό 1-3.

Το Ροδοτόπι είχε άλλες 3 καλές ευκαιρίες με τον Λούζη στο 1-0. Στην επανάληψη ένα καλό φάουλ του Αργύρη Π., βρίσκει λίγο ο Βλάχος και στη συνέχεια στο δοκάρι η μπάλα. Επίσης ο Παπαιωάννου είχα χαμένο πέναλτι, όπως και χαμένα τετ-α-τετ.

Από πλευράς Πανζαγορισιακού εκτός τους γκολ ο Κώστας Μ. έκανε ένα σουτ και απέκρουσε ο  Νούτσος, όπως κι ένα σουτ του Τσουμάνη Γ.. Ένα σουτ του Κώστα Μ. κι ένα του Μπέση στο 2ο ημίχρονο πέρασαν λίγο άουτ.