Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020

Νίκη με το ζόρι η Α.Ε. Γιάννενα, 2-1 το Περιστέρι!!!

Νίκη τραβηγμένη από τα μαλλιά για την Α.Ε. Γιάννενα, που κέρδισε με 2-1 τον Αετό Περιστερίου!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με σουτ του Καψάλη εκτός περιοχής και αυτό έμελε να είναι και στο σκορ ημιχρόνου. Οι «οράνιε» έχαναν ευκαιρίες με τους Αλιάι Ε., Δερβέντζα, Ζήση και Αλτσιάδη, αλλά δεν έβαζαν τη μπάλα στο πλεχτό.

Στην επανάληψη ο Ζήσης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 και ο Ντέλλας με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Το Περιστέρι είχε δυο καλές στιγμές σε τετ-α-τετ του Νασιάκου και μια καλή εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη. Στο 85΄ παραλίγο να παγώσει τους αντιπάλους του, όταν σε φάση αντεπίθεσης ο Καψάλης τσίμπησε λίγο τη μπάλα προ του αντίπαλου τερματοφύλακα που είχε βγει εκτός εστίας, αυτή χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και πέρασε σαδιστικά παράλληλα με την εστία.