Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020

Επιστροφή στις νίκες με εννιάρα η Κοσμηρά!!!

Εύκολο μεσημέρι πέρασε η Κοσμηρά στο γήπεδο Σερβιανών και επέστρεψε στις νίκες επί του τοπικού Θριάμβου με σκορ 0-9!

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Τζάγκας με σουτ εκτός περιοχής. Στη συνέχεια ο Νιτσιάκος βγάζει την ασίστ στον Γεωργίου, πλασέ του δεύτερου, αποκρούει ο τερματοφύλακας των Σερβιανών και στην επαναφορά και πάλι ο Γεωργίου κάνει το 0-2. Από σκόρερ στη συνέχεια έβγαλε την ασίστ στον Ζάραγκα, που έκανε το 0-3. Το 0-4 από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νούση. Το 0-5 από προβολή του Νιτσιάκου και το 0-6, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, από πολύ ωραίο ψαλίδι του Νιτσιάκου, έπειτα από σέντρα του Γκούμα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλο τρία τέρματα. Κάθετη του Γεωργίου, πλασέ του Νιστιάκου για το 0-7. Το 0-8 πέτυχε ο Βραζιτούλης με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το τελικό 0-9 διαμόρφωσε με κοντινό πλασέ ο Μπαλανίκας.