Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020

Δεύτερη σερί νίκη της Α.Ε.Μ., 2-5 τα Σερβιανά!!!

Τη δεύτερη σερί νίκη της πήρε η Α.Ε. Μικρασιατών επί του Θριάμβου Σερβιανών με σκορ 2-5!

Οι Μικρασιάτες πλέον έχουν βάλει δυο ομάδες από κάτω τους στη βαθμολογία, Κρύα και Πέραμα και έχουν περάσει από τη ζώνη του απευθείας υποβιβασμού στη ζώνη των play out.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Μαυρίδης με ατομική ενέργεια και σουτ στο 12ο λεπτό και τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, καθώς μπήκε αυτογκόλ από τον Ναυρόζογλου. Στο 19΄ μετά από στημένο ο Μπούκας βάζει αυτογκόλ στην εστία των Σερβιανών για το 1-2 και στο 34΄ ο Μαυρίδης και πάλι με ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ κάνει το 1-3.

Στο 70΄ ο Ντασιάκης με προβολή κάνει το 1-4, ενώ στο 77΄ο Λαδάς εκμεταλλεύεται λάθος της αντίπαλης άμυνας και μειώνει σε 2-4. Το τελικό 2-5 έγραψε ο Ντασιάκης στο 83΄ με πολύ ωραίο γυριστό σουτ εκτός περιοχής.