Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020

Τεσσάρα με ανατροπή οι Ραφταναίοι!!!

Στο πλαστικό γήπεδο Ανατολής οι Ραφαναίοι υποδέχτηκαν τον Αετό Αετορράχη κι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, πήραν τελικά τη νίκη με το ευρύ 4-1!

Το σκορ άνοιξε με πλασέ ο Γερογιάννης Μ., μετά από παλιά του Πατσούρα στην πλάτη της άμυνας. Πριν την ανάπαυλα οι «Λύκοι» ισοφάρισαν με τον Καραγκούνη, έπειτα από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Κώστα Α..

Στο 2-1 ο Αναγνώστου πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα πριν σκοράρει. Στη συνέχεια κάθετη του Παππά Β., ο Κώστας Α. περνάει και αυτός τον τερματοφύλακα για το 3-1. Το τελικό 4-1 έγραψε με πλασέ ο Μάγγος, έπειτα από ασίστ του Αναγνώστου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Κούτλα στο 1ο ημίχρονο και στην επανάληψη δυο χαμένα τετ-α-τετ με Τόμτσο και Πατσούρα. Οι Ραφταναίοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες με Καρραγκούνη και Κώστα Α., αλλά κι στο φινάλε με τον Δρόσο από κοντά, έπειτα από σέντρα του Χαμπίπη.