Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020

Νίκη - ανάσα ο Πανζαγορισιακός, 3-0 τη Βουνοπλαγιά!!!

Σημαντική νίκη πήρε ο Πανζαγορισιακός στην έδρα του επί του Αλμυρού Βουνοπλαγιάς με σκορ 3-0!

Οι Ζαγορίσιοι έφτασαν έτσι τους 23 βαθμούς, -3 από τους αντιπάλους τους και προσπέρασαν το Κεφαλόβρυσο που έμεινε στους 20.

Το σκορ άνοιξε στο 43΄ ο Σταμούλης με διαγώνιο σουτ, μετά από πάσα του Καραβασίλη. Στο 61΄ και πάλι ασίστ Καραβασίλη, πλασέ Τσουμάνη Γ. για το 2-0. Τελικό 3-0 66΄ με κεφαλιά του Καραβασίλη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσουμάνη Π..

Οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες καλές στιγμές, στο 1ο ημίχρονο σουτ του Τσουμάνη Γ., απέκρουσε ο Κολιός, όπως κι ένα του Κώστα Μ., ενώ σουτ του Καραβασίλη πέρασε λίγο άουτ. Στην επανάληψη ο Πανζαγορισιακός εκτός των γκολ είχε και δυο χαμένα τετ-α-τετ με τον με Τσουμάνη Γ. και Σταμούλη. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πολύ κακοί και είχαν μόνο ένα καλό σουτ του Γκροπάσι, που πέρασε λίγο άουτ.