Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020

Δεύτερη σερί νίκη η Πράμαντα, 3-1 τη Μηλιά!!!

Δεύτερο σερί «τρίποντο» στην έδρα της για την Α.Ε. Πραμάντων, που επικράτησε της Μηλιάς με σκορ 3-1!

Οι γηπεδούχοι έκαναν πράξη την οδηγία προπονητών γκολ από τα αποδυτήρια και πολύ νωρίς άνοιξαν το σκορ με τον Λιόντο με εξαιρετικό τελείωμα λίγο έξω από την περιοχή μετά από κόρνερ-κομπίνα του Θανάση. Ο Θανάσης παίζει το ένα-δυο με τον Λιόντο, ο τελευταίος κάθετη πάσα στον Μπούτζα που πλασάρει για το 2-0.

Στην επανάληψη τώρα η Μηλιά καταφέρνει να μειώσει το σκορ με σέντρα σουτ του Δαδανή Δ. Έπρεπε να φτάσουμε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού για να καθαρίσουν το τρίποντο οι γηπεδούχοι με τέρμα του Χαράτση μετά από σπάσιμο της μπάλας του Τάτση. Από πλευράς ευκαιριών υπήρχαν πολλές εκατέρωθεν με τους γηπεδούχους να απειλούν με τους Τάτση και Θανάση από θέση τετ α τετ ενώ η Μηλιά είχε τις δικές της καλές στιγμές με τον Δαδανή Σ. και μια καλή εκτέλεση φάουλ του Γκόγκου.