Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020

Αμπελόκηποι : Πέρασαν από την Αμφιθέα με 0-1!!!

Συνεχίζουν και οι Αμπελόκηποι το νικηφόρο σερί τους σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, αφού πέρασαν από την έδρα της Αμφιθέας με σκορ 0-1!

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Τσιούρης στο 30ο λεπτό, μετά από σέντρα του Λόκα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Τσιούρη, ενώ στην επανάληψη ο Καρύτσος είχε δυο ευκαιρίες με κεφαλιά και σουτ, που όμως δεν βρήκαν στόχο. Κεφαλιά του Λόκα από κοντά απέκρουσε ο Γκουγιάννος αι διαγώνιο σουτ του Γρίβα από αριστερά, επίσης απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Αμφιθέας.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν μια κεφαλιά του Έξαρχου που πέρασε άουτ κι άλλη μια κεφαλιά του Μπαρούτα στην επανάληψη, έδιωξαν οι αμυντικοί τω Αμπελοκήπων πάνω στη γραμμή. Στο φινάλε μια ακόμα καλή στιγμή, ο Τσουμάγκας έβγαλε κάθετη πάσα και  ο Κώτσης για λίγο δεν βρήκε τη μπάλα, ώστε να ισοφαρίσει.

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *