Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020

Φλόγα Πετσαλίου : Αφιερωμένη η νίκη, 1-2 τη Ζίτσα!!!

Τους πρώτους της βαθμούς πήρε η Φλόγα Πετσαλίου στο γήπεδο Κληματιάς, αφού νίκησε την ομάδα της Ζίτσας με σκορ 1-2!

Το 1-0 έγινε από αυτογκόλ του Γκόγκου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόρη. Το 1-1 έγινε στο 57΄ με κοντινό πλασέ του Τσέπη και το 1-2 πέτυχε ο Μητσόπουλος σε φάση τετ-α-τετ, μετά από ωραία συνεργασία με τον Παντούλη, στο 89ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι είχαν 1-2 ευκαιρίες ε τον Ντεμίρη, ένα πλασέ του Καραμίχου, έδιωξαν οι αμυντικοί του Πετσαλίου πάνω στη γραμμή, στο πρώτο ημίχρονο αυτά και στην επανάληψη ένα απευθείας φάουλ του Ζώη πέρασε λίγο άουτ.

Το Πετσάλι είχε επίσης δοκάρι σε σουτ του Κλεισούρα, δοκάρι και από σουτ του Τσέπη, καθώς και δυο ευκαιρίες με τους Κοροβεσάι και Παντούλη, με σουτ και κεφαλιά αντίστοιχα.

Η νίκη της Φλόγας Πετσαλίου είναι αφιερωμένη στον ποδοσφαιριστή της ομάδας Φώτη Φίνο, που έγινε για δεύτερη φορά πατέρας.

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *