Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020

Μοιρασιά στη Βουνοπλαγιά, αποβολές για την Κληματιά!!!

Μοιρασιά στο γήπεδο Βουνοπλαγιάς για τον τοπικό Αλμυρό και την Κληματιά, με το τελικό σκορ να είναι στο 2-2!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δυο αποβολές, των Τσιλοτάι και Φειουλά, τελειώνοντας το ματς με 9 παίκτες.

Το σκορ άνοιξε ο Ζώτος για την Κληματιά με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ο Ευθυμίου έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους με πέναλτι. Στη συνέχεια έρχεται η ανατροπή για τους γηπεδούχους, τετ-α-τετ του Ευθυμίου, αποκρούει ο Στράιχερ, η μπάλα πάλι στον Ευθυμίου, που σεντράρει και ο Τσανακτσίδης με κεφαλιά κάνει το 2-1. Το 2-2 έγινε με κεφαλιά του Παπαυγέρη, μετά από διώξιμο με βολέ του τερματοφύλακα Στράιχερ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο καλές ευκαιρίες με κεφαλιές του Τσακανίκα, η μια πέρασε λίγο άουτ και την άλλη απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Βουνοπλαγιάς. Ο Αλμυρός είχε στο πρώτο ημίχρονο ένα σουτ Τσανακτσίδη, που πέρασε λίγο άουτ κι ένα σουτ του Κώτση, απέκρουσε ο  Στράιχερ. Στην επανάληψη, προς το φινάλε, ένα σουτ του Τσίτσου, απέκρουσε και πάλι ο Στράιχερ.

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *