Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021

Μέτσοβο : Αφυπνίστηκε στην επανάληψη, 1-3 μεσ' τα Σερβιανά

Με τη νίκη έφυγε από τα Σερβιανά το Μέτσοβο, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικρατώντας με σκορ 1-3!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πρώτοι το σκορ με κεφαλιά του Μαγκλάρα Δ., μετά από κόρνερ του Παπαρούνα. Επίσης δοκάρι είχε ο Παππάς για τα Σερβιανά.

Στην επανάληψη οι "μπλε" αφυπνίστηκαν και στο 52΄ο Τσίμπος με προβολή, μετά από σέντρα του Γοδέβενου, ισοφάρισε σε 1-1. Δέκα λεπτά μετά ο Τσουλιάης Θ. πιάνει ένα φοβερό σουτ, στο "παραθυράκι" της αντίπαλης εστίας η μπάλα για το 1-2. Στο 84΄ σέντρα Γοδέβενου, κεφαλιά Σιούτα για το τελικό 1-3.

Στην επανάληψη δοκάρι είχε ο Σταχούλης για το Μέτσοβο και ο Μαγκλάρας Δ. για τα Σερβιανά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές στο 1ο ημίχρονο με τους Τσουλιάη Θ., Τσουλιάη Κ. και Χήτα Α..

Σερβιανά: Ζώτος, Χατζόπουλος, Αθανασίου, Κλείτσας, Τσίχλης, Μαρσέλο, Παππάς (72΄ Μαγκλάρας Κ.), Μαγκλάρας Δ., Τρομπούκης (58΄ Παπαϊωάννου), Παπαρούνας, Γιοβαννόπουλος (65΄ Βούρτσης)

Μέτσοβο: Γιαμβριάς, Ναζίρης (46΄ Γεωργίου), Τσιόστας Χ., Τσουλιάης Ι., Τσίμπος, Τσιόστας Κ., Τσουλιάης Κ., Τσουλιάης Θ., Γοδέβενος Κ. (75΄ Σιούτας), Χήτας, Τσιώνης (46΄ Σταχούλης)