Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021

Αετορράχη : Πρώτη νίκη με πεντάρα

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με πεντάρα για τον Αετό Αετορράχης, που υποδέχτηκε την Α.Ε. Πραμάντων και το τελικό σκορ να γράφει 5-1!

Οι Τζουμερκιώτες από την πλευρά τους δεν έχουν ξεκινήσει καλά και δεν έχουν ακόμα βαθμό στο πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε ο Ασωνίτης με σουτ στο 23΄ και στο 68΄ ο Ζιάρας, μετά από πάσα του Ασωνίτη έκανε το 2-0. Στο 70΄ ο Θανάσης εκτελεί φάουλ, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Χήρας μειώνει σε 2-1. Στο 80΄ ο Λιπιώτης πλασάρει από κοντά για το 3-1. Στο 87΄ σουτ του Πασχαλίδη για το 4-1 και στο 90 και πάλι ο Λιπιώτης με πλασέ διαμορφώνει το τελικό 5-1.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν μια σέντρα του Τσάντα, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και παραλίγο να μπει αυτογκόλ, ενώ μια κεφαλιά προς την εστία είχε ο Χήρας. Δοκάρι είχε ο Αρλέτος ε απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 2ο ημίχρονο. Η Αετορράχη είχε αρκετές καλές στιγμές με Γερογιάννη Μ., Ζιάρα και Λιπιώτη.