Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021

"Έσπασε το ρόδι" το Ελληνικό, 1-2 μεσ΄τη Νεοκαισάρεια

Φτάσαμε στο πρώτο ματς του δεύτερου Γύρου για να σπάσει το ρόδι το Ελληνικό και να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, με 1-2 μέσα στη Νεοκαισάρεια!

Το Ελληνικό παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, αλλά πήρε μια βαθιά ανάσα με αυτό το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι από την άλλη, έχασαν σημαντική ευκαιρία εδραιωθούν για τα καλά στην πρώτη τετράδα.

Το σκορ άνοιξε στο 4ο λεπτό ο Λιόλιος, μετά από απόκρουση σε σουτ του Ζώη. Στο 9΄ απάντησαν οι γηπεδούχοι με σουτ του Ναυρόζογλου Γ. και ισοφάρισαν σε 1-1. Το τελικό 1-2 έγραψε στο 47΄ ο Κουτσογιάννης, μετά από πάσα του Μπεσόπουλου.

Το Ελληνικό είχε ένα δοκάρι με τον Μπεσόπουλο κι άλλη μια καλή ευκαιρία με τον Ζώη στο 1ο ημίχρονο. Στην επανάληψη απείλησε κυρίως με τον Κουτσογιάννη. Η Νεοκαισάρεια είχε ευκαιρίες με τους Χατζή και Ναυρόζογλου Γ..