Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2022

Νεοκαισάρεια : Επέστρεψε στις νίκες, 2-0 την Πλατανιά

Επιστροφή στις νίκες για τη Νεοκαισάρεια μετά από 3 αγωνιστικές, που επικράτησε της Πλατανιάς με σκορ 2-0 στο Αγία Σοφία!

Ο δυνατός αέρας δεν άφησε να παιχτεί ποδόσφαιρο, όπως θα ήθελαν οι δυο ομάδες κι έτσι είχαν από ένα ημίχρονο, αλλά οι γηπεδούχοι ευτύχησαν τελικά να σκοράρουν!

Στην επανάληψη ήρθαν τα γκολ της Νεοκαισάρειας, το 1-0 με τον Ευθυμίου Χ., να πλασάρει εύστοχα, μετά από μπαλιά του Αντωνίου και το 2-0 πέτυχε ο Μπούρας σε αναμπουμπούλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή, μετά από κόρνερ.

Επίσης ο Ευθυμίου Χ. έχασε καλή ευκαιρία σε φάση τετ-α-τετ, αλλά απέκρουσε ο γκολκίπερ της Πλατανιάς. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο 1ο ημίχρονο και είχαν ένα καλό φάουλ με τον Γιώτη, απέκρουσε ο Πότσης. Είχαν και δυο φάσεις τετ-α-τετ με Ευθυμίου και Καραπαπά, αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έβαλε «στοπ».