Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022

Γιάννενα W.F.C. : Ισοπαλία 1-1 με τις Ελπίδες Καρδίτσας

Ένα βαθμό πήρε η γυναικεία ομάδα Γιάννενα W.F.C. στο ματς με τις Ελπίδες Καρδίτσας στο Ενωσιακό γήπεδο!

Η πρώτη φάση άνηκε στις φιλοξενούμενες, όταν στο 7ο λεπτό η Ιτόγια έκανε το σουτ, αλλά η Χατζηλαζάρου απέκρουσε. Στο 34΄ σέντρα-σουτ από την Αναγωνστοπουλου, στο δοκάρι η μπάλα. Στο 39΄ ήρθε το γκολ για την ομάδα της Καρδίτσας, όταν η Σίμου με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ νίκησε την Χατζηλαζάρου κι έκανε το 0-1.

Στην επανάληψη η γηπεδούχες ανέβασαν ρυθμούς και στο 58΄ η Καραγιαννίδου με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 71΄ η Καραγιαννίδου εκτέλεσε φάουλ, η Δασιοπούλου έκανε το σουτ, απέκρουσε Ντιζάρι, αλλά στην επαναφορά η Νικοπούλου δεν αστόχησε και έγραψε το τελικό 1-1.

Γιάννενα W.F.C. : Χατζηλάζάρου, Πολυμενοπούλου, Τσαγκογιάννη, Τσιούρη, Νικόπουλου, Κωστή, Βαρσάνη (90+ Πλούμπη), Γιωτίτσα (90+ Μπεκιάρη), Δασιοπούλου (73΄ Νικολαόυ), Καραγιαννίδου, Σεφεριάδη (62΄Μπουνταβέλη)

Ελπίδες Καρδίτσας : Ντιζάρι, Σίμου, Αναστασίου, Τσίμπίδα, Τσούκα, Αναγνωστόπουλου, Γεραγόρη, Μπαρμπόσα, Μαυρίδου (68΄ Ζάχου), Ιτόγια (87΄ Μπαρμπαρούση), Κιουρεξίδου)