Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2022

Ένα ήταν αρκετό για την Κατσικά, που πέρασε το εμπόδιο του Νησιού εκτός έδρας

Με νίκη έφυγε από το γήπεδο Κρύας η περσινή πρωταθλήτρια Θύελλα Κατσικάς και σκορ 0-1 επί του Αετού Νήσου!

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν δυναμικά και είχαν διπλή ευκαιρία με τους Κολιούση και Μελιγγιώτη στο 12ο λεπτό. Στο 19΄ σουτ του Κλεισούρα, απέκρουσε ο Διαμάντης. Στη συνέχεια και μέχρι το 3ο΄ ο Κοντογιάννης είχε δυο ευκαιρίες για τους γηπεδούχους, όμως χωρίς αποτέλεσμα.

Στο 62’ εκτέλεση κόρνερ του Κωνσταντινίδη κεφαλιά του Νικολάου η μπάλα άουτ, ενώ δυο λεπτά αργότερα σουτ του Κλεισούρα έδιωξε ο Διαμάντης. Το γκολ ήρθε στο 65΄, όταν ο Σκανδάλης πάσαρε στον Κατσίφα κι αυτός με πλασέ έγραψε το 0-1. Στο 80΄ το Νησί απείλησε με πλασέ του Λώλη, απέκρουσε ο Διαμάντης. Τελευταία φάση στο 85΄,  σουτ του Κατσιφα, απέκρουσε ο Κοτίκας.

Νησί : Κοτίκας, Αναστασόπουλος (46’ Κοτσίνας), Στεργίου (46’ Οικονόμου), Κολόσης, Στογιάννης, Γεράσης, Γιαούπι (75’ Λώλης), Κονδύλης (58’ Πρέντζας), Πρέμος (58’ Τζημόπουλος), Κοντογιάννης, Κλεισούρας

Κατσικά : Διαμάντης, Γκέγκα (55’ Τσουμάνης), Μελιγγιώτης, Πετρίδης, Μπίζιος (55’ Κωνσταντινίδης), Πολυχρόνης, Σκανδάλης, Καζαντσίδης (90’ Μαρούλης), Κακαράντζας, Κατσίφας (86’ Γιαννάκης), Κολιούσης (55’ Νικολάου)