Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022

Ασβεστοχώρι : Επιβλητικό ξεκίνημα, 0-5 μεσ'την Αετορράχη

Με εμφατική νίκη ξεκίνησε στο πρωτάθλημα το Ασβεστοχώρι, αφού επιβλήθηκε της Αετορράχης με 0-5 μέσα στην έδρα της!

Το σκορ άνοιξε ο Ζώτος Γ. με απευθείας εκτέλεση φάουλ μόλις στο 5ο λεπτό, στο δοκάρι και στα δίχτυα η μπάλα. Στο 48΄ ο Οικονόμου Ι. σπάει στον Σκάρπο κι αυτός πλασάρει για το 0-2. Στο 53΄ ατομική ενέργεια με ντρίπλες από τον Ζώτο Γ., σουτ και η μπάλα στο πλεχτό για το 0-3. Στο 79΄ ο Οικονόμου Ι. με δυνατό σουτ κάνει το 0-4 και στο 86΄ ο Κωσταγιάννης με ατομική ενέργεια και πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-6.

Οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή ευκαιρία σε κεφαλιά του Παπαμνικολάου, ένα σουτ του Ασωνίτη και ευκαιρία με τον Κασίμη. Το Ασβεστοχώρι απείλησε στο 1ο ημίχρονο με τον Οικονόμου Ι., μετά από ασίστ το Γεωργίου και στην επανάληψη ευκαιρίες με τους Οικονόμου Ι. και Γεωργίου Π..